• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Hızlı Okuma Kursu

Muğla Hızlı Okuma Kursu
Hızlı Okuma Kursu

Bilginin hızla çoğaldığı çağımızda hızlı okuma tekniklerini öğrenmek neredeyse zorunlu bir hale gelmiştir. Muğla Hızlı okuma tekniklerini öğrenmek ve kullanmak yazılı materyalleri hem daha hızlı okumanızı, hem de daha fazla anlamanızı sağlamaktadır.

Her okumanın kritik noktası, okumadan önce okuyacağınız materyalden hangi bilgileri almak istediğinizi bilmekten geçer. Amacınız okuyacağınız dokümanın tartıştığı konunun sadece yapısını öğrenmekse, konuya sadece bir göz gezdirmek yeter. Tartışılan konunun tüm detaylarını algılamak istiyorsanız, bu kez parçaya bir göz gezdirmek yetmez, hiçbir şeyi atlamadan tam lineer okuma yapmalısınız.

Muğla Hızlı Okuma Kursu ile;

Sınavlarda normal okuma hızı ile okuyan kişilere oranla 25-30 dakikalık bir zaman kazanırsınız.
Özellikle zorlandığınız paragraf sorularında en kısa zaman içerisinde %100 doğru sonuca ulaşabilirsiniz.
Okuduğunuz metinleri daha iyi bir şekilde anlayacak ve uzun zaman belleğinizde tutabileceksiniz.
Bilgiyi analiz etme ve yorumlama konusundaki yeteneğiniz gelişir
Okuma faaliyeti sıkıcı olmaktan çıkar, daha kolay ve keyifli bir hale gelir
Karar verme konusunda ve anlamada hızlanırsınız ve yeteneğiniz artar
Beynin fotoğrafik hafıza yeteneğini geliştirerek unutma sorununu aza indirger
Okul yaşamınız içerisinde ve profesyonel iş hayatınızda beyninizi kullanma kapasitenizi artırır, belleğinizi geliştirir ve unutma sorununu azaltır.

Muğla Hızlı okuma Kursu katılımcılar için “Esnek Okuma” becerisi de kazandırır. Her gün karşılaştığımız yeni okuma durumlarını incelediğimizde, esnek okumayı daha iyi anlayabiliriz. 

Esnek okuyucu, nasıl okuyacağına karar verirken, metinin türünü de dikkate alarak zaman zaman teknik değiştirebilir. Metin, açık bir dille yazılmış ve izlenmesi kolay bir anlatımı olduğunda, hızlı bir okuma yapılabilir. Ancak metin açık bir dille yazılmamış, anlatımı kolayca özlemeye elverişli olmadığında daha yavaş ve dikkatli bir okuma yapılabilir. Eğer bu şekilde esnek davranamazsak, amacımıza ulaşamadığımız gibi zamanımızı da boşa harcamış oluruz.

Muğla Hızlı Okuma Kursu ile ilgili ayrıntılı bilgi için 0252 213 00 98 numaralı telefonu arayabilir ya da Muğla Hızlı Okuma Kursu tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Muğla Hızlı Okuma Kursu başlıklı 1604 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın