• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Hızlı Okuma Semineri

Muğla Hızlı Okuma Semineri
Hızlı Okuma

Son zamanlarda yapılan teknik araştırmalar, insanların çok hızlı okuma yapabileceklerini bilimsel olarak kanıtlamıştır. Sınav yarışı, yoğun iş stresi ve zamanın verimli kullanılmasında yaşanan zorunlulukları yaşantımızda hızlı okumayı öncelik haline getirmiştir.

Olduğundan daha hızlı okuyarak, zamandan kazanmanın mümkün olduğu kesin bir sonuçtur. Fakat bununla beraber, daha kısa sürede daha hızlı okunan yazıların hafızada tutulabilmesi de gerekir. Eğer, okuduklarınızı hafızanıza alamıyor ve gerektiği zaman hatırlayamıyorsanız, hızlı okumanın hiçbir anlamı kalmaz. Bu şekilde yapılan bir hızlı okuma, zamanı boşa geçirmekten başka bir şey değildir.

Göz, durduğu süreler içerisinde okur. Yavaş okuyucularda da, hızlı okuyucularda da okuma faaliyeti sırasında göz, belli bir miktarda duruş yapar. Muğla Hızlı okuma etkinliğinde öncelikli olarak gözlerin duruş noktaları sistematize edilir. Daha sonra, göz duruşu noktaları arasında seri göz hareketleri yoluyla geçiş istenir. İki göz duruşu arasında kullanılan hıza göz hızı, göz duruşu noktaları arasındaki geçişe de göz ritmi ismi verilir. 

Ortalama Ne Düzeyde Hız Artışı Sağlayabiliriz?

Kurslarımızda, egzersizleri günü gününe yapanlar ve eksiksiz olarak tamamlayanlar, ortalama 3-5 kat civarında hız artışı sağlayabilmektedir. Bunun yanında kursiyerlerimiz arasında dakikada 1200 kelime hızının üzerine çıkanlar da vardır.

 Muğla Hızlı Okuma Semineri ile ilgili ayrıntılı bilgi için 0252 213 00 98 numaralı telefonu arayabilir ya da Muğla Hızlı Okuma Semineri tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Muğla Hızlı Okuma Semineri başlıklı 2344 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın